Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Naturalna moc ziół leczniczych

Chociaż dopiero od niedawna w historii ludzkości można zbadać naukowo, w jaki sposób dane rośliny działają na nasze zdrowie i poszczególne komórki chorobowe, patogeny albo enzymy, to samo ich działanie nie jest w żaden sposób nowością.

Zioła lecznicze stosowane są już od tysięcy lat, jeszcze na długo zanim zaczęła się mówiona i spisywana historia. Wiele regionów i krajów ma obecnie swoje własne tradycyjne sposoby poprawy zdrowia za pomocą odpowiednio przygotowanych roślin.

Zioła lecznicze

Zioła lecznicze – czy są dla każdego?

Wiele osób obecnie wybiera naturalne remedia wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Niekiedy zioła lecznicze są po prostu sposobem na poprawę ogólnego zdrowia i samopoczucia, Najlepiej traktować je właśnie jako środek wspomagający, uzupełnienie innych stosowanych na co dzień sposobów dbania o siebie albo rozwiązanie pojawiających się doraźnie problemów.

Rośliny zielne o korzystnym wpływie na nasze zdrowie czasem mogą być stosowane właśnie jako coś w rodzaju suplementu diety. Inne będą jednak na tyle silne, że sięga się po nie jedynie krótko, w razie potrzeby. Każdy powinien brać pod uwagę, czy nie ma indywidualnych przeciwwskazań do używania konkretnej rośliny czy np. alergii na nią – bo naturalne produkty także mogą czasem uczulić. Generalnie jednak ogólnie zdrowa osoba dorosła przeważnie może stosować zioła lecznicze bez przeszkód.

 

Jak je stosować?

Pozyskiwane i używane dla poprawy zdrowia liście, kwiaty, korzenie czy inne części roślin, najczęściej odpowiednio suszone, mogą być stosowane na różne sposoby. Najpopularniejsze są napary, niektóre rośliny najlepiej podziałają w postaci odwaru – czyli kiedy gotujemy je przez kilka-kilkanaście minut, a nie tylko zalewamy. Popularnym sposobem wykorzystania ziół wewnętrznie i zewnętrznie są także nalewki.

 

Tego warto spróbować

Mające lecznicze właściwości zioła pomagają często przetrwać przeziębienia, bóle, ale także okres ogólnego osłabienia. Uniwersalna i polecana zarówno osobom młodszym, jak i starszym jest mieszanka ziół szwedzkich. Kompozycja ta, oparta na starej recepturze, znajduje szerokie zastosowanie i ogólnie wzmacnia organizm.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl