Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Zioła na pasożyty – moda czy konieczność?

Coraz więcej mówi się ostatnio o konieczności oczyszczania organizmu z pasożytów i o tym, jaki może to mieć ogromny wpływ na zdrowie. Wiele teorii nie znajduje zastosowania naukowego, nie da się też w stu procentach wyjałowić organizmu, a niektóre pasożyty – jak np. mikroskopijne żyjątka spotykane na skórze – nie robią nam żadnej krzywdy.

Prawdą jest jednak, że szkodliwe pasożyty układu pokarmowego potrafią zaburzać funkcjonowanie całego organizmu. Toteż zioła na pasożyty warto stosować, jeśli jesteśmy zagrożeni ich rozwojem.

Zioła na pasożyty

Kiedy stosować zioła na pasożyty?

Niektórzy zalecają kuracje oczyszczające z pomocą takich środków w regularnych odstępach czasu. I jest to na pewno bezpiecznie dla człowieka, gdyż wiele roślin zwalczających pasożyty może w nadmiarze i bez nadzoru być szkodliwa także dla nas. Jeżeli więc już przyjmować zioła na pasożyty, to w krótkich kuracjach, zależnie od rośliny i przyjmowanej jej formy przez kilka dni lub tygodni, nie częściej niż raz na kilka miesięcy.

Czy ich potrzebujemy? Nigdy nie sposób przewidzieć, kiedy i gdzie zetkniemy się z larwami i przetrwalnikami. Zdawałoby się, że nasze środowisko na co dzień jest dosyć czyste, czasem jednak wystarczy jeden nieumyty owoc lub dotknięty przedmiot, by nabawić się kłopotów. Na pewno też narażeni bardziej na choroby pasożytnicze są podróżnicy i miłośnicy przebywania na łonie natury, gdzie warunki sanitarne trudno porównać z miejskimi.

 

Jak działają?

W jaki sposób konkretnie zadziała dany środek zależy nie tylko od danej rośliny, ale i etapu rozwoju pasożytów. Dorosłe formy różnych nieproszonych gości w układzie pokarmowym potrafią czasem trzymać się mocno ścian jelit za pomocą haczyków.

Wiele sposobów na pasożyty działa poprzez paraliżowanie pasożytów i uniemożliwienie im utrzymania się w naszym ciele ani odżywiania się. Inne wprost są dla nich toksyczne. Jeszcze innym sposobem działania, często dodatkowo, jest przyspieszanie wydalania z organizmu jajeczek i larw.

 

Tego warto spróbować

Jednym z ziół polecanych na pasożyty jest występujący naturalnie także w Polsce piołun. Jego gorzki smak jest naturalnym ostrzeżeniem, że ta roślina nie jest dobrym źródłem pożywienia. A jednocześnie – jej niewielka ilość małym żyjątkom zaszkodzi, podczas gdy nam dzięki temu – pozwoli pozbyć się problemów z pasożytami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl